Wednesday, June 29, 2011

ANOTHER FASHIONABLE AFTERNOON


I WAS there too. I got the invitation to F&F showroom from Zuzka and Kika (thanks a lot!). I had ideal conditions - I was already back from Ibiza, didn´t have to study and it was five minutes walking from my house. Girls from showroom were really nice and after we arrived, they told us everything about the upcominig Fall/Winter 2011 Collection. After we absorbed all infomations and had a closer look at the collection, we grab some good food (goat cheese, yummy!). And now something about the collection... Inspiration comes from Paris and the 70´s. In stores you will find knitwear in natural colours as brown, grey and beige, flower shirts, elegant coats, hat or wide trousers. There will be a touch of summer in colourful tops and dresses. I mostly liked their sweaters and bag (as seen on the first picture), which is made in three colours - burgundy, orange and black. The collection will be in stores from September.
And that´s all for now, I´m going to rest a bit :) Take care!

BOLA SOM tam tiež. Do F&F showroomu som dostala pozvanie od Zuzky a Kiky (ďakujem!). Podmienky som mala ideálne - bola som doma z dovolenky, učiť som sa už nemusela a mala som to päť minút od domu. Baby zo showroomu boli príjemné a pri príchode sme dostali skvelú prednášku o nadchádzajúcej kolekcií Jeseň/Zima 2011. Keď sme vstrebali všetky informácie a obchytali oblečenie, pustili sme do jedla (kozí syr a hroznový mušt, mňam mňam!). A aby ste sa niečo aj o kolekcií dozvedeli, tak teda... Inšpirácia pochádza zo samotného Paríža a 70-tych rokov. V obchodoch nájdete od septembra pleteniny a svetre v prírodných farbách hnedej, šedej či béžovej, kvetinové blúzky, elegantné kabáty, klobúky, gate širokého strihu. Leto sa do jesennej kolekcie prenesie vo forme farebných rolákov a šiat s geometrickou potlačou. Mňa najviac zaujali svetre a kabelka (tá na prvej fotke), ktorá bude vyrábaná v troch farbách - bordovej, oranžovej a čiernej.
A to je vlastne všetko, čo som k tomu chcela povedať, idem oddychovať :)  Pekný večer!

LUCKY YOU!

...OR HERE are the winners of my giveaway. It will be without tables cause I don´t like them and I even donno how to put them here. So you have to believe me :) Ta-dááá... The silver bracelet goes to girl with the comment number 26 - Dada, the golden one goes to girl with the comment number 52 - Victorie. Congratulations girls, I write you an email immediately!

...ALEBO výhercovia giveaway. Bude to bez tabuliek, lebo sa mi nepáčia a ani vlastne neviem ako ich sem dať. Takže mi budete musieť veriť a nezávidieť výhercom :) Ta-dááá.... Strieborný náramok vyhráva komentár s číslom 26 - Dada, a zlatý náramok pôjde slečne s číslom 52 - Victorie. Ihneď vás kontaktujem dámy a gratulujem!

Monday, June 27, 2011

BACK HOME
SO I´M back from Ibiza. Not so tanned as Erin Heatherton (the model), but I have more freckles for sure. Oooh, it was soo good there, can´t even tell you guys! Soon I´ll upload more photos, I have to sort them through. I need to go now, so many things to do, next two days will be busy for me. So be patient :) For now you can have a look at my favourite summer editorial (Czech ELLE July 2011). Wish you a nice day!

TAK UŽ som späť z Ibizy. Nie tak opálená ako Erin Heatherton (modelka), ale pehavá možno ešte viac. Aaach, no bolo tam skvele, čo vám budem hovoriť. Veď fotky ešte nejaké ukážem, len ich musím pretriediť a potom snáď aj nejaký popis pridám. Nateraz utekám, čakajú ma dva dni plné programu, potom sa ozvem. Zatiaľ vám tu pridávam jeden z mojich najobľúbenejších letných editoriálov (z júlovej českej ELLE). Pekný deň všetkým! 


Wednesday, June 22, 2011

IBIZA CITY
TODAY WE went to Ibiza city for a little walk and little shopping. There were not so many people cause the main season haven´t started yet. So it was really nice with a great atmosphere. The buildings and cafeteries were lovely, sure we´re gonna go there again... And yes, we bought nice clothes, will show you later. Take care!

DNES SME boli v Ibize (hlavné mesto ostrovu Ibiza) na malej prechádzke a nákupoch. V meste nebolo toľko ľudí, keďže hlavná sezóna ešte nezačala, takže malo príjemnú atmosféru. Budovy a kaviarne sú tu malebné, určite tam ešte zájdeme... A áno, nakúpili sme aj oblečenie, ukážem neskôr. Zatiaľ sa majte pekne!

H&M dress/shirt, shoes from Thailand

Sunday, June 19, 2011

HOLIDAY


 
JUST TO let you know, I´m in Ibiza now. Since last night. I fully enjoy my holiday, tryin to get some tan (it´s almost impossible), drinking gintonic and eating shrimps. Water in the pool is just ok, the sea I´ll try tomorrow. And as you can see I have the internet connection, so it´s not the last time I´m talkin to you this week. I hope your days are at least half as good as mine, hah!
 
LEN ABY ste vedeli, som na Ibize. Od včera večera. Takže si užívam prázdniny naplno, chytám bronz (ktorý aj tak veľmi nechytím), pijem Gintonic, jem krevety a iné dobroty. Kúpem sa v krásnom bazéne, more vyskúšam aj zajtra. A pripojenie na internet mám, takže sa tento týždeň ešte ozvem. Dúfam, že sa máte aspoň z časti tak dobre ako ja, heh!

Friday, June 17, 2011

C´ MON SAILOR!real sailor´s food!

The Infantsfocused on lomowall
A GREAT EVENING, with great people in a pleasant place. A sailors´ party took place at lomography embassy, where a new camera "La Sardina" was presented. We also had a chance to have real sailors´ food - sardine spread and black rum - and listen to a live band - The Infants (play the song). But back to the new camera, in few days you can see it on the lomography page and it has such nice (sailors´) designes. In the end I have to say - I want more this kind of events!

PRÍJEMNÝ VEČER s príjemnými ľuďmi v príjemnom prostredí. Taký bol včerajší večer. Na lomography ambasáde sa konal námornícky žúr pri príležitosti predstavenia nového lomo foťáku "La Sardina". Nechýbalo pravé námornícke občerstvenie, a.k.a. sardinková pomazánka a tmavý rum. A bola aj živá kapela - The Infants (pustite si pesničku)! Čo sa týka nového foťáčiku, na stránke lomography ešte nie je, ale určite tam čoskoro bude. A má neuveriteľne krásne (námornícke) dizajny, tešte sa. Záver - chcem takýchto večerov viac!

Wednesday, June 15, 2011

SUMMER STREET CHIC


THIS IS what comfy street chic means to me. This is how I imagine my city wardrobe in the summer. I know that the beautiful and sweet face of Anna de Rijk makes this style look much better and I wouldn´t be so hot-looking in those clothes :) . But who cares, huh? I´m going out now, wearing my shorts and a shirt. Maybe show you some pics later. If there will be someone to take photos of me...
Source: Vouge Paris June/July 2011, lensed by Claudia & Stefan Indlekofer.

TOTO JE presne ten štýl, ktorý je pohodlný a chic zároveň. Takto si predstavujem svoj letný mestský šatník. A áno viem, že krásna tvár Anji de Rijk robí tieto fotky ešte krajšími a áno viem, že ja v tom oblečení nebudem až tak hot ako ona :) A veď to je jedno, nie? No nič, idem ja von, obliekam si svoje šortky a košelu. Možno vám neskôr aj fotky ukážem. Ak má bude mať kto odfotiť...
Zdroj: Vouge Paris Jún/Júl 2011, fotili Claudia & Stefan Indlekofer.

Sunday, June 12, 2011

GIVEAWAY!IT´S FINALLY here. First giveaway on this blog! I´m so happy there is so many of you that like my blog and I really wanna thank you for all the support you´re giving me. Thanks! That´s why two of you can win a bracelet made by myself. I offer two types - first one with a bigger silver chain, the second one with two narrow gold chains. And here are the rules:
1. be my follower,
2. write in your comment which type of bracelet you would like to win and you can also choose colours of the threads,
3. write you e-mail in the comment so we can arrange the details :)
Giveaway ends on 28th of june, next day I announce the winners. Wish you good luck!
UPDATE: Giveaway is over now, thank you for your attending!

TAK STE sa dočkali. Prvá giveaway na tomto blogu! Som naozaj rada, že vás je tu toľko, že vás to (snáď baví) a páči sa vám to tu. Ďakujem! A aby ste na mňa nezanevreli, mám pre dvoch z vás jeden vlastnoručne vyrobený náramok. V ponuke sú teda dva - prvý s jednou hrubou striebornou retiazkou a druhý z dvoch tenších zlatých. 
Pravidlá sú nasledovné:
1. buďte môj follower,
2. do kometáru mi napíšte, ktorý typ náramku by ste radšej chceli (strieborný alebo zlatý), a môžete si vybrať aj farby bavlniek,
3. do komentáru napíšte aj e-mail, kde môžme dohodnúť detaily ak vyhráte :)
Giveaway sa končí 28.6. a na ďalší deň vyhlásim výhercov. Tak veľa štastia!
UPDATE: Giveaway sa skončilo, ďakujem vám za hojnú účasť!


Thursday, June 09, 2011

DOG DAYS ARE OVER

 


I TELL YOU a secret. From now, call me Master, please! Hah. Yeah, after few months of hard study (let´s say few years) I finally finished the school. Dog days are over now! And the summer may begin. So the next plan is a vacation, graduation, Pohoda festival, grill parties and .....Labour Office :) Once we mentioned grill parties, pictures are from last weekend when we had a big family lunch full of tasty meat, grilled vegetables, wine and cakes. Yummy. My father is a grill master!

POVIEM VÁM tajomstvo. Od dnes som pani Magisterka! Hehe. Áno áno, po niekoľkých mesiacoch (alebo rokoch?) učenia sa skončilo moje trápenie. Psie dni sú preč! A leto sa môže začať. Takže najbližšie plány sú voľno, dovolenka, promócie, Pohoda, grilovačky a .....Úrad práce :) Keď už sme pri tých grilovačkách, fotky sú z víkendu, keď som si trochu vyvetrala hlavu a absolvovala veľký rodinný obed plný mäsa, zeleniny, vína a koláčov. Mňam. Ocino je grilmajster!

H&M shirt and shorts, Ray Bans, Converse

Sunday, June 05, 2011

DIY BIDERMANN BRACELET

Aurélie Bidermann bracelets


I HAVE to tell you, it was a mission. When I saw these Bidermann bracelets, I HAD to have them! First I had to find the right chain, which was impossible. So I ordered "the right ones" from ebay, but after they came I realized I bought too narrow chains. Yeah, I´m so clever...not! I didn´t give up and created my own Bidermann-inspired bracelet. So here you are:
1. Firstly, excuse my not-so-good english in this post. It is hard to describe this diy in slovak (much harder in english).
2. You´ll need a chain (as you already know I needed two of them), colored threads (any colors you want), scissors and a clip.
3. Threads should be four times longer than the chain. Tie them together. I percied the knot with the clip and tied it on my leggins (so it remained on its place).
4. And now the main part... Divide threads into two parts (let´s say part "a" and part "b" - I had a blue and a pink part). Pull part "a" from under the first link and over the top of the left side. Lay part "b" over part "a" and now pull part "b" from under the same link and over the top left again.
5. It is important that you pull both parts of threads from under the same link and each time the part on the right side goes under the other part to the left.
6. Do it this way and soon you´re done!
7. Little advice - turn the music on, it goes better with it :)
I´m pretty sure that my pictures and this guide is hard to understand. So have a look at honestlywtf.com, it´s better described there. I told ya, I´m not that clever...

BOLA TO misia, to vám poviem. Keď som videla Bidermann náramky,  MUSELA som ich mať! Zhánanie vhodnej retiazky bolo v slovenských obchodoch nemožné, takže ebay to istil. Lenže... asi nie som až taká šikovná a po objednaní "tých pravých" mi domov došlo päť tenučkých retiazok (chcela som hrubé). Nevzdala som to a prispôsobila som si výrobu náramku k tomu, čo bolo doma. Poďme na to:
1. Potrebujete retiazku (v mojom prípade dve), farebné šnúrky aké len chcete a koľko farieb len chcete, nožnice a zicherku.
2. Šnúrky by mali byť 4-krát dlhšie ako retiazka. Takže keď ich zmeriate a odstrihnete, zviažete ich uzlom všetky pekne spolu. Ja som si uzol prepichla zicherkou a pripevnila o gate, robilo sa mi to tak jednoduchšie.
3. A teraz tá podstatná časť... Šnúrky rozdelíte na dve časti podľa farieb (povedzme časť "a" a časť "b" - ja som mala modré a ružové). Šnúrky "a" prevlečiete zospodu cez prvé oko retiazky a potom preložíte pod šnúrky "b". Teraz šnúrky "b" prevlečiete zospodu cez to isté (prvé) oko retiazky a potom preložíte pod šnúrky "a".
4. Hlavné je aby vždy šnúrky "a" aj "b" išli jedenkrát cez to isté oko na retiazke a aby vždy šnúrky, ktoré práve prevlečiete cez oko, išli následne popod šnúrky na ľavej strane.
5. Keď takto poprevliekate celú reťaz, na konci ju zauzlíte a hotovo!
6. Malá rada na záver - pustite si k tomu hudbu, s ňou to ide lepšie :)
Je mi jasné, že z mojich fotiek a popisu ste absolútne nič nepochopili! :) No nič, kuknite na honestlywtf.com, tam to pochopíte. Veď hovorím, nie som až taká šikovná...