Monday, March 25, 2013

THAILAND VOL. 2MÁM POCIT, že fotky z Thajska sa vám celkom páčili, či? Pridávam teda druhú várku, tentokrát z iPhonu. Niektorí z vás sa dokonca dožadovali detailov nášho výletu :) . Tak aspoň v skratke...
Do Thajska sme išli na 18 dní. Cesta nám zobrala dva dni a keďže sme aj cestovali po krajine, celkovo nám to ubralo asi 6 dní. Takže v konečnom dôsledku sme mohli ísť aj na dlhšie :) . Prvých 5 dní sme strávili na Phukete, čo je najnavštevovanejšia časť Thajska. Dajú sa odtiaľ robiť pekné výlety napríklad na ostrovy Phi Phi (známe z filmu Pláž) alebo na James Bond island. Čo však naozaj odporúčam je urobiť si tieto výlety na vlastnú päsť. Napríklad aj my sme tak išli na James Bond island. Ak máte auto alebo motorku (apropo, na Phukete motorku neodporúčam, síce sa oficiálne jazdí po ľavej strane, čo je pre nás nezvyk, Thajci na motorkách jazdia aj v protismere, vcelku nebezpečné), vyberte sa na sever, prejdite mostom na pevninu a všade naokolo budú tabule, ktoré vás budú navádzať. Prídete do "prístavu", zoberete si long tail boat (tá farebná z fotiek) a máte to lacnejšie, príjemnejšie a romantickejšie :) . 
Po piatich dňoch na Phukete sme sa autobusom a loďou vybrali na ostrov Koh Tao. Je to magické miesto, turistami oveľa menej poznačené, zelenšie. Strávili sme tu tri noci, ale zhodli sme sa, že by sme zostali aj o ďalšie tri noci dlhšie. Na Koh Tao sa oplatí požičať si motorku. Ostrov je to malý (asi 8x3 km), krásny, takže treba to pozrieť. A keďže tu požičiavajú iba motorky alebo sa jazdí taxíkmi, ktoré sú dosť drahé, nebolo o čom. Doprava je tu oveľa kľudnejšia ako na Phukete, aj keď sme išli 30, nikoho sme nezdržiavali. Ale bacha, aj tu sa dá spadnúť z motorky (ak môj blog sledujete, tak viete). A to je presne to, na čom tu Thajci ryžujú - veľa ľudí padá z motoriek, takže každý oškretý diel vás vyjde draho. Takže bacha! 
Potom sme sa ľoďou vybrali na ďalšie tri noci Koh Samui. Neviem, či môžem Koh Samui opísať objektívne. Za tri dni sme mali asi hodinu slnka, čiže buď bolo zamračené alebo lialo ako z krhly. A keď lialo, tým myslím že naozaj lialo (vyhodila som tam topánky, lebo ani za 3 dni nevyschli). Takže sme si jeden deň trochu pochodili autom ostrov, urobili výlet na vodopády (čo bolo pekné), videli slony a pamiatky. A potom len spali :) . 
Na Phuket sme sa vrátili lietadlom. Mimochodom, Koh Samui má asi najkrajšie letisko aké som kedy videla. Posledné dva dni na Phukete sme strávili už s ocinom a jeho priateľkou, takže to bola celkom príjemná zmena. Viac sme popíjali, ocino nás zobral na miesta, ktoré sme nepoznali a ktoré on už mal vychytané. Dni ubehli rýchlo a my sme sa zbalili a vybrali smer Bangkok, kde sme ešte za deň a pol stihli pobehať čo sa dalo. Bolo to však náročné, lebo teplota asi 36 stupňov, slnko, mesto a smog nie sú ideálna kombinácia. Takže po piatich hodinách chodenia sme ukončili naše trápenie v nákupných centrách a minuli zvyšky úspor, ktoré nám ostali :) . Dostali ste sa na koniec? Tak to vám fakt gratulujem!!!

A SHORT english translation coming asap.

14 comments:

 1. supeeer a juchu 2. časť! a pači sa a dostala som sa na koniec a chcem ist na Phi Phi! :D aaah mega!

  ReplyDelete
 2. Dostala jsem se na konec ;) a.. nemám slov! Nádhera prostě!

  ReplyDelete
 3. Popsala jsi to parádně, hrozně dobře se to četlo .)

  ReplyDelete
 4. do tohoto pocasia idealne)

  ReplyDelete
 5. skvelý opis a ešte skvelejšie fotky :))

  ReplyDelete
 6. Som rada, ze si napisala o Koh Tao. prave dnes som kupila letenky do Thaj, chystame sa tam s mojim partnerom na svadbu, konkretnme Koh samui. Ja som ho presviedcala, nech ideme na Koh Tao na pol dovo, a velmi sa mu to nepacilo, tak tu mam dokaz :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Odkáž mu, podľa mňa oveľa oveľa krajšie! :)

   Delete
 7. miluju takovéhle články, thajsko mě taky láká :)

  ReplyDelete
 8. Já bych vážně potřebovala takovouhle príma dovču ...

  ReplyDelete
 9. Krásne fotky...nádherné.....Závidím....Určite však nie ten lejak a vyhodené topánky :/ Ja by som ch oplakávala ešte týždeň :DDDDD Výlety na vlastnú päsť sú vždy zaujímavé, i keď v takýchto krajinách, kde je riziko ísť pešo, nie na motorke (:D) by som sa dooosť bála...

  ReplyDelete